Districts By City

District 1  District 2  District 3

Baltic
Beresford
Brandon
Canistota
Canton
Chancellor
Corson
Davis
Dolton
Garretson
Harrisburg
Hartford
Humboldt
Hurley
Lennox

Marion
Monrie
Parker
Renner
Sherman
Sioux Falls
Tea
Valley springs
Worthington

Arlington
Aurora
Brookings
Chester
Colman
Colton
Dell Rapids
Egan
Elkton
Flandreau
Howard
Madison
Nunda
Oldham
Ramona
Roswell
Trent
Ward
Wentworth
White

Altamont
Badger
Big Stone City
Bradley
Brandt
Bruce
Castlewood
Clark
Clear Lake
Corona
Estelline
Florence

Gary
Goodwin
Grenville
Hayti
Henry
Kranzburg
Lake Norden
Lily
Milbank
New Effington
Peever
Revillo
Rosholt
Sisseton
South Shore
Summit
Toronto
Twin Brook
Watertown
Waubay

Waverly

District 4 District 5 District 6

Aberdeen
Amherst
Andover
Ashton
Brentford
Bristol
Britton
Chelsea
Claire city
Claremont
Columbia
Conde
Cresbard
Doland
Eden
Faulkton
Ferney
Frankfort
frederick
Groton
Hecla
Houghtton
Ipswich
Lake City
Langford
Leola
Long Lake
Mansfield
Mellette
Northville
Onaka
Orient
Pierpont
Raymond
Redfield
Roscoe
Roslyn
Seneca
Stratford
Tulare
Turton
Warner
Westport
Wetonka
Zell

Alpena
Artesian
Bancroft
Bryant
Cavour
Desmet
Erwin
Forestburg
Harrold
Hitchcock
Huron
Lake Preston
Lane
Miller
St Lawrence
Vienna
Virgil
Wessington
Westington Springs
Willow Lake
Woodsocket
Alexandria
Armour
Bridgewater
Canova
Corsica
Delmont
Dimock
Emery
Ethan
Geddes
Letcher
Mitchell
Mount Vernon
Parkston
Plankinton
Platte
Salem
Spencer
Stickney
White Lake
District 7 District 8 District 9
Alcester
Burbank
Centerville
Lemmon
Dante
Elk Point
Freeman
Gayville
Hudson
Irene
Jefferson
Kaylor
Lake Andes
Lesterville
Meckling
Menno
N. Sioux City
Pickstown
Ravinia
Scotland
Springfield
Tabor
Tripp
Tyndall
Utica
Vermillion
Viborg

Volin
Wagner
Wakonda
Yankton

Ardmore
Belvidere
Box Elder
Buffalo Gap
Cottonwood
Custer
Edgement
Ellsworth AFB
Enning
Hermosa
Hill City
Hot Springs
Howes
Interior
Kadoka
Keystone
Midland
New Underwood
Oelrichs
Philip
Pringle
Rapid City
Rockerville
Scenic
Wall
Wasta

Akaska
Bison
Bowdle
Dupree
Eagle Butte
Eureka
Faith
Firesteel
Gettysburg
Glencross
Glenham
Herreid
Hosmer
Hovan
Isabel
Java
Lantry
Lebanon
Lemmon
Mahto
McIntosh
McLaughlin
Mobridge
Mound City
Pollock
Red Elm
Ridgeview
Selby
Timer Lake
Trail City
Watauga

District 10 District 11 District 12

Belle Fourche
Black Hawk
Buffalo
Camp Crook
Central City
Deadwood
Lead
Ludlow
Mud Butte
Nemo
Newell
Nisland
Piedmont
Reva
Rochford
Spearfish
St. Onge
Sturgis
Vale
Whitewood

Agar
Blunt
Chamberlain
Draper
Ft. Pierre
Fort Thompson
Gann Valley
Hayes
Highmore
Kennebec
Kimball
Lower Brule
Murdo
Oacoma
Onida
Pierre
Presho
Pukwana
Reliance
Vivian
Bonesteel
Burke
Cedarbutte
Colome
Dallas
Fairfax
Gregory
Herrick
Martin
Mission Hills
norris
St. Charles
White River
Winner
Witten
Wood
     
     

 

District 7
 Alcester
 Pickstown
 Burbank
 Ravinia
 Lebanon
Centerville
 Scotland
 Lemmon
Dante
 Springfield
 Mahto
Elk Point
 Tabor
 McIntosh
Freeman
 Tripp
 Gayville
 Tyndall
 Mobridge
Hudson
 Utica
 Mound City
Irene
 Vermillion
 Jefferson
 Volin
 Elm
Kaylor
 Wagner
 Ridgeview
Lake Andes Wakonda
 Lesterville
 Yankton
 Timber Lake
Meckling
 City
Menno
 Watauga
N. Sioux City